Kašpaři a Bavidlo na divadelní štaci

Při pořádání školních akcí se žáci i pedagogové modlí za pěkné počasí. V úterý 20. června štěstí přálo. Tvrzení, že bylo slunečno, je nevýstižné. Bylo nádherně. Přesto se však na malou chvíli zatáhlo. Nevěříte? Je to tak. Oblohu zastínil zlý drak Mrak. Říkáte si, o čem je řeč? O divadle. Rok s rokem se sešel, a tak nastal čas na zúročení práce, kterou odvedli žáci v dramatických kroužcích. Kašpaři – herci z nižšího stupně- si připravili pohádku Míček Flíček. Bavidlo – divadelní soubor z druhého stupně – předvedlo pohádku Jak se Honzík učil latinsky. Před očima malých diváků se prolínaly chvíle napětí s radostnými okamžiky. A protože publikum zcela koncentrovalo svou pozornost na výkon herců, střídaly se v improvizovaných divadelních sálech okamžiky absolutního ticha s výbuchy smíchu. A právě za to malým divákům a jejich paním učitelkám z loděnické a neplachovické mateřské školy moc děkujeme. Na shledanou v příštím roce!

Mgr. Ludmila Volná