Světový den pozdravů

Žárovička si připravila pro své spolužáky další aktivitu. Tentokrát se žáci chtěli zaměřit na vzdělávání. Když jsme společně hledali významný den v listopadu, který bychom propojili s našim plánem, tak se nám nabízel Světový den pozdravů. Ten se slaví 21. listopadu. Mohli jsme tak navázat na Evropský den jazyků, který se v letošním roce nesl v duchu pozdravů v Evropě. Zvolili jsme významné světové státy, o kterých naše páťačky vytvořily prezentaci se zajímavostmi a zvukovou nahrávkou jednotlivých pozdravů. Zástupci z Žárovičky pak pečlivě trénovali státy ke své prezentaci, aby podali ten nejlepší výkon. I když se občas zadrhli nebo je přepadla tréma, přeci jen vystupovat před plnou třídou není žádná legrace, zvládli tuto akci na výbornou. Ve zbylém čase se žáci seznamovali s mapou světa a vybarvovali jednotlivé kontinenty a oceány. Poděkováním za jejich skvěle odvedou práci byl potlesk spolužáků a paní učitelek.

Mgr. Klára Střížová