Prvňáčci v knihovně

Ve středu 27. dubna 2022 v dopoledních hodinách proběhlo již druhé setkání prvňáčků s paní knihovnicí Helenou Dehnerovou. Pro děti byla připravena pohádka z knihy Teta to zase plete od Ivony Březinové. Rozplétání pohádkového klubíčka dalo některým školáčkům pořádně zabrat. V příběhu O Koblížkovi šikulové poznali zapletenou pohádku Potrestaná pýcha, kterou většina znala jako zfilmovanou Pyšnou princeznu. Rozpoznání jednotlivých báchorek však nebylo jediným úkolem. Naši malí čtenáři se také pokusili vymyslet konec zamotaného vyprávění. Jejich fantazijní představy nebraly konce. Po přečtení příběhu se děti snažily vzpomenout, jak to bylo v nepopletených pohádkách: Koho Koblížek potkal na své cestě? Jak jeho putování dopadlo? Jak se jmenovala pyšná princezna? Jaké jméno měl zahradník? Na závěr milého setkání měli prvňáčci možnost prohlédnout si knížky pro nejmenší čtenáře.

Mgr. Ivana Kořistková, Mgr. Hana Grigorová