Třeťáci navštívili Krnov

V tomto adventním čase jsme se my třeťáci vydali zažít vánoční atmosféru do města Krnov. Procházeli jsme mezi stánky, zvoničkou a betlémem. Ochutnávali dobroty, nakupovali dárky, vozili se na kolotoči… To vše byl ale jen předkrm. Na devátou hodinu jsme měli objednanou výstavu LEGO s interaktivními zážitky. V tomto obřím městě z barevných kostiček by chtěl žít asi každý. Na seznamu témat nesměly chybět ani filmové postavy, významné světové budovy a sochy, vánoční dekorace, dominanty Krnova, scény sportovní, hudební… To se prostě musí zažít! Žáci se mohli sami ponořit do světa kreativity, barev a fantastických konstrukcí. Byl by hřích toho nevyužít namotivováni plastovými stavebnicemi všude kolem. Jako památku na tento úžasný zážitek si krom jiného mohli kreativci zakoupit vytvořenou LEGO klíčenku. Poté následoval další hlavní chod a návrat do reality. Přešli jsme do hlavní budovy krnovské knihovny, kde si pro nás připravili besedu s názvem Adventní čas. Je zbytečné psát, o čem jsme diskutovali, kreslili, hádali…  Nezbytné však je poděkovat paní knihovnici za její čas, nápady a trpělivost.

Mgr. Tereza Pethsová