Knihovnice

To, že jsou ve školách školní knihovny – není novinkou. Ale mít ve škole KNIHOVNIČKY z OSMIČKY – to se jen tak nevidí! Do třetí třídy se dostala pozvánka. BESEDA V KNIHOVNĚ. Takové pozvání se neodmítá. Všechny děti (včetně paní učitelky) zasedly v naší knihovně a netrpělivě očekávaly, co se bude dít. Knihovnice a členky Čtenářského klubu – Vlaďka Šafaříková, Lucka Havlásková, Pavla Kaděrová a Denisa Štefková z osmé třídy nás vlídně a s úsměvem přivítaly a názorně předvedly, jak se máme v knihovně chovat (v knihovně se nesvačí a nepije). Potom osmačky polepily čela všem třeťáčkům. Na čele se objevila různá slova. Jména hrdinů pohádkových příběhů (Mach a Šebestová, Káťa a Škubánek a mnoho dalších.) Děti si musely najít tu správnou dvojici a tím zdaleka úkol neskončil. S pomocí knihovnic dohledaly jméno autora knížky a pak třeťáky čekal úkol nejtěžší – měly najít samotnou knihu. Děti soutěžily s nadšením a do plnění úkolů daly všechny své síly. Hledané knihy byly nalezeny a nakonec nám z nich naše knihovnice předčítaly krátké úryvky. Zůstávali jsme ve střehu, protože jsme hádali, ze které knížky úryvek je. Hádání přerušilo zvonění. Čas je neúprosný. „To už je konec?“  „Škoda, že už zvoní.“  „To bylo super!“  (Slyšela jsem od dětí.) Děti si ještě s nadšením stihly vybrat a půjčit knížku domů.
Milé knihovnice, moc Vám děkujeme za příjemně strávený čas v naší knihovně a budeme se těšit na další pozvání.
Čtenáři ze 3. třídy