KNOT na Lysé hoře

Obrovskému zájmu se těšil výlet turistického kroužku KNOT, který se vydal v neděli 27. května na vrchol královny Moravskoslezských Beskyd, Lysou horu. Zpočátku týdne to ještě vypadalo na poklidný výšlap s přibližně 10 členy, když se ale složka s návratkami rodičů k blížícímu se odjezdu začala plnit, tušili jsme solidní skupinku výletníků. 36 účastníků z řad rodičů, kolegů a žáků naší školy to ráno na nádraží jen potvrdilo. Po drobných peripetiích s výstupy na nesprávných zastávkách jsme se v Ostravici konečně mohli napojit na červenou turistickou značku a pomalu se začít pohybovat směrem k cíli. Počáteční tempo s přibývajícími kilometry a rostoucí nadmořskou výškou pomalu sláblo, někteří účastníci byli náročností výstupu lehce překvapeni, ale na vrchol jsme se dostali i přesto v poměrně slušném čase. Nádherné výhledy a lahodný oběd byl skvělou odměnou za naše úsilí. Po zaslouženém odpočinku ještě následovala povinná fotka u vrcholového kamene s hladícím bodem, na kterou navázal sestup zpátky do Ostravice. Sladká tečka za výletem v podobě osvěžující točené zmrzliny byla tím nejlepším zakončením náročného, ale krásného výšlapu.

Mgr. Jakub Machel, Mgr. Jana Divilová