Finále soutěže žáků základních škol v technických dovednostech

V  letošním školním roce se naši žáci zúčastnili již 11. ročníku soutěže žáků základních škol v technických dovednostech na Střední škole technické v Opavě. Do prvního kola soutěže se přihlásilo celkem 30 základních škol s více než 1288 žáky 6. a 7. tříd. Z každé školy postoupili dva žáci do finále. Finále se konalo 27. dubna 2022 v prostorách dílen SŠT Opava. Soutěž byla rozdělena na dvě části. První část byla zaměřena na kovoobráběcí práce, druhá část na elektrotechniku. Finále se mimo jiné zúčastnila čtyři děvčata. Z naší školy byli vybráni do finále dva žáci. Na kovoobráběcí práce byl vybrán David Pietroň a do kategorie elektrotechniky Marek Kurowski. Finalisté strojaři vyráběli stojánek na mobilní telefon. Hodnotila se přesnost provedení. David Pietroň přes veškerou snahu na stupně vítězů tentokrát nedosáhl, ale soutěž se mu velmi líbila. V soutěži elektro, ve které si žáci sestrojili z připravených součástí led lampičku, si třetí příčku zaslouženě vybojoval náš žák Marek Kurowski. Ke krásnému umístění gratulujeme. Žáci, kteří stanuli na stupních vítězů,  si navíc odnesli hezké ceny.