Kouzelnická škola

Ve středu 30. 4. se naše škola proměnila pro 1. – 5. třídu v kouzelnickou školu, v níž jsme se nechali inspirovat knížkami i filmy Harryho Pottera. Ráno do školy přilétly děti na košťatech v kostýmech kouzelníků a kouzelnic, mohli jsme vidět i Harryho nebo Hermionu. Nejprve jsme se učili kouzla a čáry ve třídách a potom jsme hráli „šipkovanou“, která nás zavedla na víceúčelové hřiště do „Hliníku“. Tam nás čekaly různé soutěže např. hod ropuchou na cíl, fotbálek s košťaty, podlézání košťat, přenášení pavouků, běh v sedmimílových botách apod.
Jednotlivá stanoviště prošli nejdříve žáci 3. – 5. ročníku, mezitím 1. a 2. třída vedla napínavý souboj ve Famfrpálu. Po odehrání všech zápasů se třídy vyměnily a hra vypukla nanovo. Ve Famfrpálu jsme neměli dostatek košťat, proto jsme nelítali ve vzduchu, ale hráli jsme jej na hřišti, ovšem „zlatonku“ nebylo snadné chytit ani tam.
Po splnění všech úkolů čekala na děti sladká odměna. Všichni jsme si den pořádně užili.

Mgr. Dagmar Bumbálková, Mgr. Michaela Špičáková