Vliv kouření na naše zdraví

V pondělí 6. 12. na naší školu zavítaly studentky ostravské lékařské fakulty, aby naše žáky seznámily s problematikou užívání tabákových výrobků a především s jeho negativními dopady na lidský organismus. Během velmi zajímavé dvouhodinové přednášky se žáci dozvěděli, jak kouření velmi negativně působí na lidský organismus a které orgány v lidském těle nejčastěji postihuje. Seznámili se také s tím, jaké nebezpečné látky obsahuje. Celá přednáška obsahovala také spoustu obrazového materiálu i materiálu na ukázku. Žáci se také aktivně zapojili do několika úkolů, které museli ve skupinkách vypracovat. Velkým překvapením pro ně byl přepočet financí vynaložených za cigarety za měsíc, rok, nebo třeba za 10 a 30 let. Celý projekt Ostravské Univerzity byl velmi působivý a snad si na něj žáci vzpomenou, až budou stát před rozhodnutím kouření vyzkoušet.

Mgr. Jakub Machel