Krajské finále ve sportovní gymnastice

Velký úspěch v podobě účasti v krajském finále má za sebou gymnastické družstvo našich žákyň, které se na tuto velkou akci probojovalo z opavského okresního finále. Při svých gymnastických sestavách se představila Aneta Holíková, Vendula Silberová, Kristýna Silberová a Nela Hřivnáčová. Stejně jako v úvodním kole děvčata postupně předváděla své gymnastické umění na hrazdě, prostných a přeskoku. Dobře rozjetý závod při cvičení na hrazdě rychle utnulo vystoupení na gymnastickém páse. Rozhodčím se nezamlouvaly sestavy děvčat a nízkým hodnocením nám vzali možnost bojovat o vyšší pozice. Na přeskoku jsme si ale opět vylepšili náladu a mohli se těšit z vysokých známek. Po neúspěchu při akrobatických sestavách jsme nakonec obsadili 8. místo, ale už samotná účast v krajském kole pro nás byla velkým úspěchem. Za zmínku ještě určitě stojí individuální 5. místo Venduly Silberové v konkurenci 32 závodnic, 1. místo na hrazdě a 2. nejvyšší bodové ohodnocení na přeskoku. I její celkové umístění mezi jednotlivci bohužel ovlivnilo sporadické hodnocení rozhodčích na prostných. Děvčata dala do závodu spoustu sil a odhodlání a pevně věřím, že minimálně postup na krajské finále v příštím roce zopakujeme znovu.

Fotky ze závodu najdete pod odkazem:

https://plus.google.com/u/0/104946829186953218097

Mgr. Jakub Machel