Krajské finále Poháru rozhlasu

Velmi krásný sportovní výsledek si připsal atletický výběr našich sedmáků, kteří se po 3. místě v okresním finále probojovali na body do krajského finále, které se 18. května opět konalo na Tyršově stadionu v Opavě. Mezi 8 nejlepších škol Moravskoslezského kraje jsme postoupili právě z posledního 8. místa, ale naši sportovci dokázali toto umístění ještě vylepšit. Naše sestava ve složení Albert Vávra, Jakub Šmarda, Ondřej Čapek, Marek Kurowski, Matěj Dehner, Matěj Vrbický, Michael Novák, Mikuláš Serdel, David Pietroň a Oliver Trent Bucháček jako jediná vesnická škola v této kategorii změřila své síly s opavskými školami ZŠ Englišova a ZŠ Otická dále se základními školami z Českého Těšína, Bruntálu, Třince, Kopřivnice a Ostravy Poruby. Závodilo se ve stejných disciplínách jako na okresním finále, tedy v běhu na 60 metrů, skoku dalekém a skoku vysokém, hodu kriketovým míčkem a vytrvalostním běhu na 1000 metrů. Naše sestava dokázala v této nabité konkurenci ještě poskočit o 3 místa a nakonec obsadila krásné 5. místo. Skvělý individuální výkon předvedl Albert Vávra, který v běhu na 60 metrů zaběhl druhý nejrychlejší čas závodu. Všem našim reprezentantům patří velká gratulace a poděkování za maximální nasazení, se kterým se obou závodů zúčastnili.

Kompletní přehled výsledků najdete na: https://online.atletika.cz/vysledky/63987/

Mgr. Jakub Machel