3. místo na krajském finále ve sportovní gymnastice

Další bronzové umístění, tentokrát na krajské úrovni, má za sebou naše družstvo starších děvčat. Děvčata využila možnosti startovat v krajském kole ve sportovní gymnastice, které se konalo 6. prosince 2022 ve Frýdku-Místku. Výčet disciplín byl stejný jako v kole okresním a naše závodnice musely v předem daném pořadí absolvovat přeskok přes kozu našíř, sestavu na hrazdě obsahující 4 prvky a nakonec akrobatickou sestavu na prostných. Družstvo z Neplachovic startovalo ve stejném složení jako v okresním kole, školu reprezentovala Nikola Voženílková, Viktorie Švachová, Tamara Marethová a Petra Rysová. Nejlepší školou v naší kategorii byla ZŠ Vrchní z Opavy, 2. pozici si vybojovala děvčata ze ZŠ Srbská v Ostravě a bronzové medaile připadly našim reprezentantkám. I přes neúčast nominovaných družstev v krajském kole předvedly naše sportovkyně skvělé výkony a radost z 3. místa je určitě zasloužená. Děvčatům gratuluji a jsem moc rád za nadšení, se kterým se do obou závodů pustila.