Kreslím, kreslíš, kreslíme…

Ve čtvrtek 24. 9. proběhla na Střední škole průmyslové a umělecké v Opavě výtvarná soutěž nazvaná „Kreslím, kreslíš, kreslíme…“. Tuhle soutěž jsme si nemohli nechat ujít, proto deset vybraných žáků ze 3., 4., 7. a 8.třídy jelo ukázat své výtvarné nadání a fantazii.

Soutěž probíhala v tělocvičně školy celé dopoledne za účasti 15 škol, což bylo asi 120 žáků. Bylo připraveno 10 stanovišť s různými modely – jednalo se o studenty, plyšové hračky, dřevěné hračky apod. Děti si mohly vybrat, co chtějí kreslit a jakou technikou, mohly nakreslit jeden nebo více obrázků, vše záleželo na jejich fantazii a časovému rozvržení. Po jedné hodině polední bylo malování ukončeno a všichni odevzdali své výtvory k posouzení umělecké komisi. Výsledky soutěže budou známy během dalšího týdne. Zatím tedy nevíme, jak jsme dopadli. Koncem října bude z výtvarných prací vytvořena na SŠPU výstava. Těšíme se na další malování a tvoření. Bylo to hrozně fajn.

Mgr. Dagmar Bumbálková

A my už víme, že Barbora Bolíková se umístila na krásném 2. místě. Gratuluji nejen Barborce, ale také paní učitelce za odborné vedení.

PaedDr. Ivana Pavlíková