Ledová Praha

V sobotu 31. ledna jsme byli na výletě v Praze. Naše cesta začala v Opavě na Východním nádraží v brzkých ranních hodinách. Už na cestě nás potkaly první zážitky, viděli jsme lišky, srny, zajíce, labutě. Nejlepším zážitkem z vlaku byl chlapec v kiltu a náš upovídaný kamarád průvodčí. Po dlouhé cestě jsme byli konečně v Praze. Náš dlouhý výlet začínal na Václavském náměstí, kde jsme se chtěli vyfotit se sv. Václavem, ale turisti z asijských zemí nám to neumožnili. Vše se nám podařilo napravit u Orloje, kde jsme absolvovali vyhlídku z věže, viděli jsme tedy celé hlavní město z ptačí perspektivy. Dále jsme navštívili Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, kde jsme shlédli unikáty
z 19. století. Muzeum Karlova mostu nás uchvátilo expedicí, jak se stavěl Karlův most. Odtud jsme se vydali na Karlův most, na kterém bylo mnoho turistů a soch. Naši účastníci nám neustále hlásili blížící se Mc´Donalds, kde jsme dočerpali energii. Spokojeni jsme pomalu postupovali do strmého kopce na Hrad. Před Hradem jsme se fotili s hradní stráží. Měli jsme možnost se zvěčnit i se šaškem a králem. Královnu si na chvíli zahrála paní učitelka Střížová.
Paní Rychtová pak měla tu čest stát se princeznou. Na Pražském hradě jsme navštívili Katedrálu sv. Víta, Baziliku sv. Jiří, Starý královský palác a Zlatou uličku. Dalším zážitkem byla jistě cesta metrem a návštěva obchodního centra Palladium. Cestu zpět jsme absolvovali v Pendolinu a Vrbence, kde všichni účastníci již nevydrželi a usnuli. V Opavě nás již čekali rodiče. Tím náš zajímavý výlet skončil.
Největší dík patří paní učitelce Střížové, která si našla čas a tuhle dlouhou a náročnou cestu se s námi rozhodla absolvovat. Také děkujeme za doprovod paní Rychtové a paní Cekotové 🙂 .

Účastníci zájezdu