Lyžařský kurz 2017

Týden plný sněhu, lyžování a zábavy si užili někteří žáci 7. a 8. třídy naší školy na lyžařském kurzu v Karlově pod Pradědem. Dobré sněhové podmínky a ideální teploty letos přály 27 lyžařům a týden strávený na penzionu Zámeček utekl, jako vždy, velkou rychlostí. Pro lyžařský výcvik jsme letos využili, mimo Myšáku, na kterém se prohánělo naše první družstvo s panem instruktorem Honzou Schreierem, také areál Pawlin, kam nás bezplatně dovážel domluvený Skibus. Skvělé středisko pro naše začínající lyžaře nabídlo vyhovující kopce a přívětivou obsluhu vleků, takže jsme s postupem času všichni z 2. a 3. družstva zvládli jak jízdu na vleku, tak bezpečné absolvování celé sjezdovky. Své lyžařské dovednosti pak mohli žáci předvést ve čtvrtečním slalomu, který i přes zledovatělé úseky nabídl skvělé výkony. Mezi děvčaty závod nejlépe zajela Adéla Malá, z chlapců se pak z 1. místa mohl radovat Hynek Varyš. Během středy a odpočinkového odpoledne mohli zájemci relaxovat v aquaparku v Bruntále a k odpočinku využít plavecký bazén, vířivku, venkovní divokou řeku či páru. Žáci, kterým se do vody nechtělo, vyrazili s panem učitelem Hnilicou na Uhlířský vrch, nacházející se nedaleko Bruntálu. Po středeční relaxaci jsme ještě využili možnosti večerního lyžování na Karlovském expresu, které jsme si rovněž naplno užili.

Pobyt na horách uběhl jako voda a po pátečním závěrečném obědě šlo z tváří našich žáků vyčíst, že by se na Karlově klidně nějaký ten den ještě zdrželi. Bohužel nám nezbývalo nic jiného, než naložit věci do autobusu a vydat se pomalu domů.

Za pomoc s organizací kurzu a také za trpělivost při výcviku našich lyžařů děkuji lyžařskému instruktorovi Janu Schreierovi a panu učiteli Radku Hnilicovi. Poděkování také patří všem našim lyžařům, díky jejich přístupu a chování jsme si letošní lyžák náramně užili.

Mgr. Jakub Machel

Všechny fotografie z kurzu najdete na Google účtu pod odkazem:

https://plus.google.com/u/0/104946829186953218097