Lyžařský kurz 2018 – Karlov pod Pradědem

Začátek nového roku zimě příliš nepřál, teploty nad nulou a zoufale málo sněhu. Ještě týden před naším lyžákem jsme nervózně kontrolovali předpověď počasí a pohrávali si s myšlenkou, co budeme dělat, kdyby náhodou nebyl sníh. Všechny naše obavy se ale ukázaly jako zbytečné a týden lyžařského kurzu nakonec provázely lyžařské podmínky, které už jsme dlouho nezažili. O víkendu připadl čerstvý sníh, teploty klesly pod nulu a po celý týden na nás střídavě vykukovalo sluníčko a počasí bylo úžasné.
To je ale jen kousek z našeho týdne stráveného na horách. V letošní sedmičce se nacházelo celkem 21 začátečníků a poprvé jsme letos vyzkoušeli přibalit s sebou 3 vášnivé snowboarďáky, kteří prokázali své schopnosti a celý týden bez problémů drželi krok s naším prvním družstvem. To měl na starost náš nový pan instruktor Vladimír Břichnáč. Začátečníci nás také velmi mile překvapili a z vysokého počtu jsme postupně zvládali všechny naučit základům lyžování. V úterý dopoledne jsme už trénovali jízdu na lyžařském pásu a ve středu ráno celý kurz zvládl jízdu na vleku a také sjet bezpečně kopec. Lyžařská střediska na Karlově nabízí podmínky pro všechny druhy lyžařů, od začátečníků po pokročilé, a pro výcvik našich nejméně zkušených opět skvěle vystačil lyžařský areál Pawlin. První družstvo týden strávilo střídavě na kopcích Myšák, Karlovský expres a Kazmarka, jednou s námi vyrazili i na Pawlin, kde jsme také ve čtvrtek odpoledne uspořádali závody ve slalomu. Nejrychlejší závodnicí mezi děvčaty byla Kateřina Quisová a z chlapců sjel připravenou trať nejrychleji Filip Kurka.
Aby nebyl celý týden jen o lyžování, doplnili jsme program také středeční návštěvou aquaparku v Bruntále a večerními programy, do kterých jsme zařadili celou řadu společenských her. Nabídku středečního večerního lyžování využilo 16 žáků a lyžování na osvětleném karlovském expresu určitě patřilo k dalším skvělým zážitkům zimního týdne.
Člověk se ani nestihl pořádně vybalit a přivítalo nás páteční ráno. Rychle zvládnuté balení věcí nám ještě poskytlo dost času na dopolední lyžování, které jsme pohromadě strávili na Myšáku. Jízdu lanovkou si užili všichni účastníci kurzu. Po obědě a vrácení lyží jsme se začali postupně skládat do autobusu a vyráželi směr Neplachovice. Víkend určitě všichni využili k načerpání sil a vstřebání zážitků, kterých bylo během týdne víc než dost.

Mgr. Jakub Machel

Fotky:

https://plus.google.com/u/0/104946829186953218097

Videa:

Sestřih kurzu (Autor: Eliška Bartošová):

https://youtu.be/eGr-JrNACjk

Sestřih závodu:

https://youtu.be/J_CPIFcaSoI