Lyžařský kurz 7. tříd

Vysněný týden na horách se spoustou překážek před odjezdem se nakonec stal realitou. Asi jsme tomu moc nevěřili, ale urputná snaha všech zainteresovaných (a paní ředitelky obzvlášť), nakonec dovolila senzační partě našich sedmáků vyjet v pondělí 17. ledna vstříc zážitkům do lyžařského areálu SKI Kraličák na úpatí Králického Sněžníku. Během týdne na svahu jsme vystřídali všechny druhy počasí přes krásnou modrou oblohu bez mráčku, až po sněžení, mlhu a vítr, který dokonce v pondělí zastavil lanovku. I přesto byly podmínky pro lyžování přijatelné a díky rozmanitosti areálu si lyžování dosyta užili nejen zdatní lyžaři, ale taky naši nováčci, kteří se rychle naučili lyže ovládat, bezpečně sjet, zastavit a hlavně skvěle zvládnout závěrečný závod ve slalomu. Smysl pro humor a fajn kolektiv předvedli žáci taky u večerních programů a předvedli se jako skvělá parta, která nedělá rozdíly a dokáže táhnout za jeden provaz. Nezbývá, než doufat, že jim takové naladění vydrží až do 9. třídy.

Poděkování patří také paní učitelce Divilové, panu učiteli Hnilicovi a externímu instruktorovi Tomáši Mýlkovi, díky kterým proběhl lyžák v pohodové a veselé atmosféře a pevně věřím, že si žáci kurz užili podle svých představ.

Mgr. Jakub Machel

 

Pohled na lyžařský kurz očima Izabely Odstrčilové

Lyžák je nezapomenutelný zážitek, na který nikdy nezapomeneme. Zvlášť na pokličku, koulovačku a další hry, které jsme hráli. Na pokojích jsme se snažili mít vždy čisto, ale vždy to nešlo. Trasy na lyžování se nám moc líbily a někteří si zkusili sjet i červenou. Učitelé se nás snažili naučit co nejvíc věcí a my jim za to děkujeme. Diskotéku jsme si celou užili a závody též. Než jsme stačili mrknout, týden uběhl a museli jsme jet domů. Doufáme, že každá třída, která tam pojede, bude mít nádherné zážitky. Byli jsme dobrá parta!

Izabela Odstrčilová, 7. B