Lyžařský kurz ve Stříbrnici

Také naši sedmáci si užili týden plný nejen zimního dovádění na svém lyžařském kurzu, který i letos proběhl v již odzkoušené lokalitě Králického Sněžníku. Nejen zimní dovádění asi přesně vystihuje vrtochy počasí, které si s námi během týdne pěkně pohrálo. Ale vše pěkně popořádku…
Na kurz jsme tradičně vyrazili v neděli odpoledne a ve Stříbrnici nás přivítala nádherná zima a krásně zasněžené sjezdovky i jejich okolí. Po rozdělení pokojů a ubytování jsme se s částí lyžařů a snowboardistů vydali do půjčovny vyzvednout zapůjčené vybavení, které letos, kupodivu, proběhlo bez komplikací. První večerní program jsme zahájili krátkým povídáním o bezpečnosti lyžování a vědomostní hrou, ve které žáci nasbírali první bodíky do naší lyžákové večerní soutěže. V pondělí jsme celí natěšení vyrazili za prvními lyžařskými zážitky. Teplota těsně pod nulou a sluneční paprsky nám připravily příjemnou lyžovačku. První družstvo se hned vydalo prozkoumat šesti sedačkovou lanovku a sjezdovky areálu. Naši začátečníci společně se snowboardisty podnikali první kontakty na svahu pro začátečníky, kde nám s výukou pomáhá pojezdový pás. Také v úterý jsme si ještě užili příjemné zimní počasí. Snowboardisté dál pilně trénovali na pojezdovém pásu a mírné sjezdovce, všichni lyžaři se už během dne podívali na sedačkovou lanovku a zvládli sjet všechny terény v našem areálu. Výrazná změna nastala ve středu. Teploty nad nulou a mrholení nás v dopoledním lyžařském programu pořádně prověřily a krátká odpolední procházka, na které nás přepadl silný déšť , už byla zcela mimo běžné lednové počasí. Promočení na kost jsme se vraceli na chatu a s hrůzou sledovali po centimetrech mizející sníh. Zbytek dne jsme strávili hraním společenských her a doufali, že ve čtvrtek se už počasí zase trošku umoudří. Sníh na sjezdovkách naštěstí vydržel, místo deště nás však následující den zaskočil silný vítr, který úplně zastavil šesti sedačkovou lanovku. Naštěstí nám zůstal alespoň pojezdový pás, kde jsme si nakonec užili parádní den. Hned zrána jsme odjeli závod ve slalomu, který mezi chlapci ovládl Ivo Odstrčil a mezi děvčaty zajela nejrychlejší čas Ellen Kořistková. Zbytek dne žáci strávili trénováním obloučků, dováděním na skokánku, a ti kteří dali přednost procházce, vyrazili odpoledne na nedalekou rozhlednu na Štvanici. Páteční den nám připravil krásnou tečku. Namrzlá sjezdovka a krásné slunečné počasí nám nabídlo skvělé lyžování a příjemné rozloučení s letošním lyžákem.

Mgr. Jakub Machel, Mgr. Radek Hnilica, Bc. Ondřej Fleger a Ing. Vladimír Břichnáč