Májová laťka

Ve druhé polovině května se v naší tělocvičně uskutečnil druhý závod ve skoku vysokém s názvem Májová laťka. Oproti klasickým závodům byl na Májové laťce pozměněn hodnotící systém, takže kritériem nebyla maximální skočená výška, ale rozdíl mezi výškou postavy a skočenou výškou. Čím bylo výsledné číslo menší, tím byla větší šance na vítězství. V horkém pondělním odpoledni se na závodě sešlo pouze 9 závodníků, ale i přes tento počet si skokani závod užili a k vidění byla řada pěkných výkonů. Vzhledem k rozdílnému hodnocení jsme nakonec vytvořili pouze dvě katogerie, a to kategorii chlapců a kategorii dívek.

Mezi děvčaty se na 3. místě s rozdílovou výškou 60 cm umístila Adéla Malá, s rozdílovou výškou 59 cm závod na 2. místě ukončila Vlaďka Šafaříková a nejmenší rozdílovou výšku 54 cm měla Denisa Štefková. Mezi chlapci své starší spolužáky v rozdílové výšce přeskočil Ondřej Botzián a s rozdílovou výškou 32. cm se umístil na 1. místě. 2. skončil Martin Voženílek s rozdílem 43 cm a 3. místo připadlo Patriku Snášelovi s rozdílovou výškou 46 cm. O centimetrově nejvyšší skok se postaral Radek Kořistka, když překonal 125 cm.

Všem skokanům děkuji za pěkné výkony a těším se na další kola školních závodů.

Mgr. Jakub Machel

ODKAZ NA VIDEO ZE ZÁVODU: