Malá školní akademie

V pátek 25. dubna se konala přehlídka recitace, zpěvu a hudby našich umělecky založených žáků, kterou jsme nazvali malá školní akademie. Vítězové a další úspěšní účastníci školní recitační soutěže předvedli svým spolužákům recitace básní i prozaických textů. Bylo vidět, že recitátoři věnovali přípravě velkou péči a určitě spoustu času, protože se nikdo nespletl ani nezapomněl text. Slyšeli jsme roztomilé básničky od těch nejmladších, řadu vtipných i dojemných textů od jejich starších spolužáků. Mezi tím zazněly písničky lidové, moderní, české i anglické, s klávesovým nebo kytarovým doprovodem. Obě představení (pro nižší a pak pro vyšší stupeň) uváděly žákyně osmého ročníku Martina s Markétou, které se snažily rozesmát publikum mnoha anekdotami. Posluchači, kterými byli žáci a učitelé, odměnili všechny výkony větším či menším potleskem, některé i bouřlivými ovacemi. Myslím, že celé dopoledne bylo velmi příjemné jak pro účinkující, tak pro posluchače. Za všechny alespoň jeden názor Nikoly z osmičky:
Žáci, kteří se zúčastnili recitační soutěže, přednášeli text, který si vybrali. Měli to velice náročné. Tolik toho se museli naučit a ještě k tomu se museli předvést před všemi. Nedokážu si představit, jak bych se to naučila já, takže klobouk dolů, jak to zvládli. Tréma někdy mluví za vše, ale všem se to povedlo! Při některých vystoupeních mi až mráz chodil po zádech. Myslím, že každému se zalíbilo alespoň něco. 🙂

Mgr. Blažena Wertichová