Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Malí kasteláni

V rámci našeho dalšího eTwinningového projektu se žáci z 6. A stali kastelány. V hodinách výtvarné výchovy tvořili modely 10 zámků a hradů napříč Českou republikou. Naši parťáci ze Slovenska pak hádali, o jakou stavbu se jedná. Do projektu byly zapojeny čtyři školy a společně jsme objevovali krásy českých a slovenských míst. Výstupem pak byla e-kniha, která obsahuje plakáty o jednotlivých stavbách v mateřském i anglickém jazyce.

V mezinárodních projektech je důležité najít spolehlivého a fungujícího partnera. Nám se tento potřebný krok podařil a Malí kasteláni je již druhý projekt v řadě. Se školou z Česka spolupracujeme od prvních krůčků v eTwinningu. Aby byl projekt úspěšně dokončen, nedílnou součástí jsou žáci, kteří mají chuť pracovat, mnohdy nad rámec svých povinností. Učitel je pro ně v tu chvíli pouze jakýmsi rádcem. Posuďte sami, jak naši žáci splňují tyhle požadavky.

Jejich práci si můžete prohlédnout pod odkazem :

https://read.bookcreator.com/Rnsu3JloMXZ2j7bXa5ZR9vvX5fj2/ykEIDmsJTNigJt68mM9giw

https://twinspace.etwinning.net/196969/home

Mgr. Klára Střížová