Malí meteorologové (IV. třída)

Sledování počasí probíhalo v II. pololetí od ledna do května 2014. Každý týden měla na starost určená dvojice žáků měření teploty ve stejnou dobu na stejném místě, dále zápis do tabulky, razítkování a značení počasí do magnetického Kalendáře počasí.
Pan školník nám připevnil teploměr přímo za okno naší třídy na slunnou stranu. Odtud šlo velmi dobře vidět a měřit. Služba denně měřila hodnoty vždy o velké přestávce. Sluníčko na teploměr svítilo od rána, proto jsou naše naměřené teploty maličko vyšší.
Žáci vyplnili během sledovaného období pět pracovních listů, do kterých denně zapisovali naměřené hodnoty, do tabulky také zaznačili pomocí příslušného razítka symbol mraku, slunce, deště, …atd. Dále děti vypracovaly koncem každého měsíce graf s křivkou naměřených hodnot ve stupních Celsia a také denně připevnily příslušný symbol počasí do magnetického Kalendáře počasí. Všechny aktivity můžete posoudit na fotografiích.
Pro zajímavost:

Nejvyšší naměřená teplota ve sledovaném období v měsíci květnu byla 22. 5. 2014: 38 ´C
Nejnižší naměřená teplota ve sledovaném období byla v lednu 29. 1. 2014: -5 ´C

Příjemným zpestřením byl také velmi poučný výklad pana učitele Hnilici, který dětem objasnil situaci letošní teplé zimy a nadprůměrných teplot. Nechyběla ani kresba zeměkoule na tabuli a proudění větrů …viz foto.
Pokud se chcete také dozvědět, co vám na letošní zimě chybělo, nebo kam se schoval sníh, klikněte na níže uvedený odkaz.

Mgr. Klára Střížová

Proč letos zima nebyla