McDonald´s Cup žáků 4. a 5. tříd

Ve čtvrtek 21. dubna začala okrsková kola turnaje McDonald´s Cup pro nižší stupeň základních škol, která se konala v Opavě Kylešovicích na umělé trávě. Našim žákům úvodní los příliš nepřál a do těžké skupiny nám připadly ZŠ Kravaře, ZŠ Kylešovice a ZŠ Háj ve Slezsku. Bohužel se naše obavy záhy vyplnily a zápas se ZŠ Kylešovice jsme prohráli v poměru 14:0 a o moc lépe se nám nedařilo ani se ZŠ Kravaře, která zvítězila také vysoko 10:0. Chuť si naši žáci spravili alespoň v posledním zápase, ve kterém zvládli porazit Háj ve Slezsku v poměru 6:4. Naše vítězství ale mělo hořkou příchuť, protože se v jednom ze soubojů zranil náš obránce Kamil Antala a zápas nedohrál. Naši žáci si tak s jedním vítězstvím připsali 3. místo ve skupině. Velké drama provázelo utkání mezi Kylešovicemi a Kravařemi, které přineslo rozuzlení až v samém závěru. Těsně před koncem zápasu vstřelily Kravaře gól na 3:2 a mohly se tak radovat z postupu do okresního finále. Naši sestavu tvořili: František Pavelek, Dominik Kořistka, Ivo Odstrčil, Jakub Vašica, Dominik Schoppik, Vojtěch Slanina, Tadeáš Botzián, Petr Herber, Daniel Granzer, Šimon Janečka, Václav Kořistka, Jonáš Vávra a Kamil Antala. Všem žákům za reprezentaci školy děkuji.

Mgr. Jakub Machel