McDonald´s Cup

Další postup do okresního finále mají za sebou tentokrát žáci nižšího stupně na fotbalovém turnaji McDonald´s Cup, který byl zorganizován v pondělí 29. dubna v Opavě Kylešovicích pro žáky 4. a 5. tříd. Turnaje se mělo zúčastnit celkem 16 týmů rozlosovaných do 4 skupin. Některé ze škol ale nakonec nepřijely, takže do bojů v základních skupinách zasáhlo pouze 13 týmů. Také pro nás to znamenalo o soupeře méně a dva zápasy ve skupině. Náš tým, ve složení Lukáš Hlava, Jan Losert, David Weiss, Tobiáš Dušek, Vojtěch Quis, Filip Špičák, Gabriela Urbanská, Jakub Lhotský a Simon Štefela, nejprve zvládl úvodní utkání proti ZŠ Boženy Němcové v poměru 3:1 a vítězně pro nás vyznělo také druhé utkání, ve kterém jsme nakonec dotáhli závěrečný stav na 5:4. Kluci si ale připravili pořádné drama, protože z jednoznačně se vyvíjejícího zápasu a vedení 5:1 jsme se nakonec trošku strachovali o výsledek. Vše ale dopadlo dobře a po závěrečném hvizdu jsme se mohli radovat z dalšího postupu do okresního finále, ve kterém se utká osm postupujících škol. Okresní finále je na programu v pondělí 6. května opět ve sportovním areálu v Opavě Kylešovicích.

Mgr. Jakub Machel