Medíčkování

Jaro má své kouzlo stejně jako každé roční období. Příroda nám ukazuje krásné kombinace barev, můžeme vidět mnoho druhů květin, stromy začínají kvést a když se na nás sluníčko zasměje, hned má člověk lepší náladu a cítí se šťastnější. My jsme také využili krásné dny a s radostí jsme vyšli ven na čerstvý vzduch. Děvčátka nemohla odolat pampeliškám, které rostly ze země a hned si pletla věnečky, vázala kytice, které si pak odnesly do družiny. A protože mně bylo líto je vyhodit, přemýšlela jsem, co z nich uděláme. „Uděláme med,“ řekla jsem a už jsme trhali květy do hrnce, rozmačkali citrony, vše zasypali cukrem a nakonec zalili vodou. Poté jsme museli nechat nálev odpočinout do druhého dne. Druhý den jsme šli do cvičné kuchyně a společnými silami a netrpělivostí, kdy už to zhoustne, jsme sledovali proměnu tekutiny na šťávu a poté „konečně“ na med. Jelikož vaření bylo zdlouhavější, zahráli jsme si na tichou poštu a děti se vystřídaly v míchání a samozřejmě nesměly chybět ochutnávky. Hotový med jsme přelili do skleniček, děti vylizovaly hrnec, všem moc chutnal. Uschovaný med využijeme v následujících dnech ve školní družině.

Jana Lhotská