Medvědí stezkou

Již čtrnáctou sezonu se účastní žáci naší školy závodu mládeže v přírodě s názvem Medvědí stezkou, kterou pořádá Česká asociace Sport pro všechny. Je to závod pro zdatné jedince, kteří se nebojí přírodních živlů a překážek, jsou zruční a mají dobrý všeobecný přehled. V naší škole máme šest mladých lidí, kteří si každoročně dokazují, že jsou opravdu dobří. Z 8. třídy to jsou dvě děvčata Natálie Michalcová a Lucie Rychtová a dva kluci Adam Kele a Honza Tyll, z 9. třídy Markéta Heczková a Veronika Schreierová. Při přípravě na závod se jim věnovali bývalí zkušení závodníci Matěj Hloušek a Pavel Tyll. 16. května proběhlo okresní kolo ve Slavkově, kde bez problémů postoupili všichni naši účastníci do krajského kola. V tomto kole., konaném 31. 5. taktéž ve Slavkově, se v silné konkurenci umístili Honza s Adamem na druhém místě a tím si zajistili postup do celostátního kola. Pro nemoc se Markéta s Verčou nemohly krajského kola zúčastnit, a proto se rozhodly vynahradit si vše v celostátním kole závodu, které je pořádáno jako otevřená soutěž. V pátek 19. 6. vyrazili naši závodníci v doprovodu rodičů na třídenní pobyt do rekreačního střediska Nesměř u Velkého Meziříčí. I když v sobotním závodě v náročném kopcovitém terénu nedoběhli k medailovým pozicím, reprezentovali statečně naši školu, utužili rodinné vztahy a uzavřeli nová přátelství.

Mgr. Blažena Wertichová