Medvědí stezkou 2016

V květnu pravidelně začíná „medvědí“ sezona, tj. období soutěží mládeže v přírodě s názvem Medvědí stezkou. Závodníci z naší školy  mají bohaté zkušenosti, vždyť závodí již několik let a dosáhli mnoha úspěchů i na republikové úrovni. Asi proto měli pocit, že se nemusí nějak zvlášť připravovat, přece si to pamatují všechno z loňska!  A tak jsme vyjeli v sobotu 7. května do Slavkova, kde se konalo regionální kolo této soutěže. Naši deváťáci, Lucie Rychtová a Natálie Michalcová, Honza Tyll a Adam Kele a bývalé žákyně Veronika Schreierová a Markéta Heczková neměli téměř konkurenci, přesto se u některých disciplín zapotili. Po zjištění počtu trestných minut uznali, že by před dalším kolem měli věnovat více času přípravě.

Krajského kola Medvědí stezky v Kunčicích pod Ondřejníkem v sobotu 28. května se zúčastnilo 48 hlídek ze čtyř okresů Moravskoslezského kraje. V horském terénu plnily dvoučlenné hlídky úkoly ze znalosti rostlin a stromů, živočichů, vlastivědy, vázání uzlů, zdravovědy, praktické první pomoci, hodů na cíl, postřehu, šifry, součinnosti hlídky, práce s mapou, zdolávání lanových překážek, azimutového úseku, jízdy na koloběžkách a dalších disciplín. Trať, která měřila více než 4 km, se i přes svou náročnost všem líbila. Až po závodě si mohli všichni účastníci užít výhledy na Lysou horu, Velký Javorník, Radhošť, Velkou a Malou Stolovou horu, Nořičí horu, masív Ondřejníku a blízké okolí Kunčic pod Ondřejníkem.

A jak dopadli naši závodníci? Adam Kele s Honzou Tyllem byli ze svého pátého místa trochu zklamaní, úspěšné byly dorostenky Markéta Heczková s Veronikou Schreierovou, které obsadily druhé místo. Nejbohatší zážitky si přivezla Lucka Rychtová. Tu neočekávaně opustila její „dvojice“, takže to vypadalo, že Lucka má po závodě. V Kunčicích ale utvořila dvojici se stejně opuštěným Kubou z Ostravy, společně závod vyhráli s úžasným výsledkem (žádné trestné minuty). Lucka si téměř v cíli zvrtla kotník, ale bolest vyvážila zlatá medaile.

Děkuji všem závodníkům za reprezentaci, blahopřeji medailistům a přeji krásné zážitky v republikovém kole, které se bude konat 17. – 19. června v Blatné v jižních Čechách.

                                                                                                                                             Mgr. Blažena Wertichová