Medvědi v zámeckém parku

Dostali jsme nápad uspořádat pro děti z MŠ z Neplachovic Medvědí stezku. Trasa v zámeckém parku byla označena fáborky, aby se děti na jiných trasách dokázaly orientovat samy. Děti chodily ve dvojicích vždy s jedním žákem. Na trase se nám schovali tři medvědi, děti měly za úkol je najít a v cíli nám říct, kolik jich viděly. Měli jsme připraveno celkem devět stanovišť. Na prvním stanovišti děti poznávaly ovoce a zeleninu. Druhé stanoviště bylo založeno na rozdělování potravin na zdravé a nezdravé. U třetího stanoviště musely mladší děti pojmenovávat školní pomůcky a starší  děti si je zapamatovat (předměty se přikryly dekou) a poté jich měly co nejvíce říct. Na čtvrtém stanovišti se děti trošku rozhýbaly, musely jednu lavičku přejít a druhou přeskakovat, mladší děti jen přecházely. Dále házely balónky do vyznačeného kruhu, měly tři pokusy. Na šestém stanovišti musely děti projít dráhu s kamínkem na hřbetu ruky, vyzkoušely si svou soustředěnost. Pak si vyzkoušely bowling, místo kuželek jsme použili plastové lahve naplněné trochou písku. U osmého stanoviště mladší děti přiřazovaly obrázky mláďat k jejich maminkám a starší děti poznávaly zvířata (např. pštros, vlk, bažant…). Na posledním stanovišti děti třídily odpad do správných tašek (modré, žluté nebo zelené). Děti si s sebou nesly kartičku se svým jménem a sbíraly razítka na stanovištích. V cíli všechny dostaly medaili s vypálenou tlapou medvěda a taky něco dobrého na zub. Starší děti si mohly ještě oběhnout zámek, skoro všichni se zapojili. Všichni jsme si tento den užili. Děti byly moc šikovné, vše skvěle zvládly.

Veronika Schreierová, 8. B