Memoriál Mirko Fišera

V úterý 10. 10. 2017 jsme se společně s našimi sportovně talentovanými žáky zúčastnili již 29. ročníku memoriálu Mirko Fišera, atletického víceboje, který probíhal v prostorách ZŠ Boženy Němcové a také na Tyršově stadionu v Opavě. Náplň víceboje tvořil šplh, běh na 60 metrů, skok daleký, hod kriketovým míčkem a běh na 1500 metrů. V našem 12 členném družstvu reprezentoval školu David Meissel, Patrik Snášel, Michal Pomp, David Ryšánek, Dalibor Paluzga, Štěpán Pavliska, Sabina Skřivánková, Vendula Silberová, Rozálie Muráňová, Viktorie Serdelová, Alexandra Nováčková a Markéta Bugárová. Slušné atletické výkony našich žáků nám nakonec zajistily 9. místo mezi 13 školami, vyhlášena byla také zvlášť kategorie chlapců a děvčat. Tým chlapců obsadil 11. místo mezi 13 školami a dívkám se podařilo umístit na velmi pěkném 6. místě mezi 12 družstvy. Za zmínku určitě stojí některé individuální úspěchy našich závodníků. Vendula Silberová obsadila celkově 12. pozici mezi 71 závodnicemi a v jednotlivých disciplínách se ve šplhu mezi chlapci umístil na 5. místě z 80 startujících Michal Pomp a Vendula Silberová se mezi zmíněnými 71 závodnicemi umístila na 6. místě v běhu na 1500 metrů.
Všem sportovcům, kteří se nezalekli chladného podzimního počasí ani náročných atletických výkonů a jeli reprezentovat naši školu, děkuji a těším se na tento hezký atletický závod i v dalších letech. Vzhledem k tomu, že jsme na každém ze tří ročníků, které jsme absolvovali, byli vždy o jednu pozici lepší, měl by náš start za 6 let znamenat umístění na ,,bedně.“