Atletický závod Memoriál Mirko Fišera

První atletický závod v letošním školním roce mají za sebou žáci 6. a 7. tříd. Naše dvanácti členná reprezentace společně s paní učitelkou Neisserovou navštívila nově zrekonstruovaný atletický areál Základní školy v Háji ve Slezsku, kde sbírala zkušenosti na atletických závodech. V atletickém pětiboji se o co nejlepší umístění rvali Richard Schreier, Jan Rys, Adam Moša, Jakub Malý, Jakub Čech, Richard Quis, Nikola Voženílková, Aneta Kelleová, Veronika Šebelová, Viktorie Švachová, Rozálie Chlopčíková a Tereza Bilíková. Závodníci mezi sebou zápolili ve šplhu, běhu na 60 metrů, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem a běhu na 1500 metrů. Naši žáci se ziskem 253, 6 bodů nakonec obsadili 10. místo z 12 škol, nutno ale podotknout, že na 8. pozici ztratili 0,3 bodu a na místo 7. pouze 0,4 bodu. I přes nepříliš vydařené umístění si naši žáci zazávodili na novém atletickém hřišti a připsali si pár skvělých individuálních umístění v jednotlivých disciplínách. Richard Schreier byl ve šplhu nejrychlejší a s časem 3,8 sekund se v této disciplíně umístil na 1. místě ze 70 závodníků, Adam Moša ve šplhu obsadil 4. místo. Mezi 10 nejlepších sportovců v dané disciplíně se ještě dvakrát vešla Aneta Keleová, která se umístila 10. v hodu kriketovým míčkem a 9. ve šplhu. Děvčat startovalo 69. Všem žákům, kteří se závodu zúčastnili, děkuji za sportovní reprezentaci školy.

  Mgr. Jakub Machel