Mikulášská nadílka

Svátkem svatého Mikuláše začíná pro většinu dětí vánoční období. Postavičky Mikuláše, čerta a anděla jsou zřetelným vánočním pozdravem. Mikulášská nadílka má i svůj výchovný dopad – děti, které nebyly jen hodné, dostávají do punčochy vedle ovoce, ořechů a sladkostí také nějakou bramboru, případně kousek uhlí. I školu v Neplachovicích navštívil Mikuláš se svou družinou. Hm, zdejší děti asi nezlobí, žádné uhlí či brambory se neobjevily. Putování s rozdáváním mikulášské nadílky zakončil Mikuláš s anděly a čerty v mateřské škole.

Mikuláš

Mikulášské balíčky pro děti zajistilo Sdružení rodičů školy. Děkuji tímto paní Markétě Dobřecké za skvělou spolupráci při zajištění balíčků a žákům 9. tříd za bezchybné provedení celého „mikulášského dopoledne“.

PaedDr. Ivana Pavlíková