Mikulášská nadílka

Pro děti je prosinec měsícem pln očekávání. Nejdříve se těší na příchod Svatého Mikuláše a pak se již nemohou dočkat Štědrého večera a dárků od Ježíška. Mikuláš, čert a anděl klepou každoročně na dveře 5. prosince. A my jsme jim dveře naší školy otevřeli také…. Moudrý a laskavý Mikuláš, umouněný a trochu strašidelný čert i krásný anděl se procházeli po chodbách naší školy a rozdávali dětem nadílku. Úkolem čerta bylo dětem připomenout „hříchy“, kterých se v uplynulém roce dopustily a „vymámit“ z nich slib, že se polepší. Role pohádkových postav se ujali naši deváťáci. Měli opravdu plné ruce práce, kromě nadílky na 1. stupni zvládli i návštěvu mateřské školy a poté nadílku ve školní jídelně.

Toho dne se naši prvňáčcipřeměnili v  malé roztomilé čertíky. Zahanbit se nedaly ani jejich paní učitelky. Jako čertice vypadaly opravdu strašidelně!

V pohádkách vždy dobro vítězí nad zlem, a tak tomu bylo i tuto středu. „Mikuláš“ se vydařil, neukápla ani slzička a děti si odnesly krásné zážitky.

Poděkování patří nejen žákům deváté třídy, ale také členkám Sdružení rodičů školy, které pro všechny děti připravily mikulášské balíčky.