Mikuláš se Žárovičkou

Žáci na 1. stupni již ví, že Mikuláš skutečně existoval. Žil velmi dávno, pocházel z bohaté rodiny a byl velmi štědrý. Ve své době pomáhal svým chudým sousedům a obdarovával jejich děti. Tohle a mnohem více se dozvěděly děti v úterý 5. prosince. Žárovička si totiž pro své spolužáky připravila aktivitu spojenou právě s touto osobou. Chybět samozřejmě nemohly ani informace o čertovi a anděli. Také vyprávění o tom, jak k nám přišel Mikuláš, děti bedlivě poslouchaly. Následné zábavné úkoly byly rozděleny podle ročníků. Prvňáčci malovali na iPadu zmíněné postavy. Druháci a třeťáci hledali únik z pokoje zlobivého chlapce, který zamkl Mikuláše, čerta i anděla. Naštěstí se jim podařilo všechny vysvobodit. Osmisměrka potrápila naše čtvrťáky a páťáky. Nalezená slova poté žáci překládali do angličtiny a programovali jejich psanou podobu pomocí Beebota na naší abecední plachtě. Věříme, že si všichni připravené aktivity užili a my se už těšíme na naše vánoční tvoření, které proběhne již 15. prosince v čase od 15:00 do 17:30 v prostorách školy. Přijďte si s dětmi vyrobit vánoční a zimní ozdoby a užít si vánoční atmosféru v útulné kavárně.

Za Žárovičku Mgr. Klára Střížová