Mikulášské dopoledne ve třetích třídách

Jistě se shodneme, že na počest významné osobnosti je vhodné uspořádat oslavu. V případě svatého Mikuláše to platí dvojnásob. Proto se žáci třetích tříd ve středu 6. prosince přestrojili do pestrých kostýmů čertů a andělů. Rozvrh hodin prostoupil, avšak nepřehlušil, rej masek. Žáci se formou skupinové práce seznámili s tradicemi, které se k tomuto svátku vážou. Zazpívali si písničky a vyrobili si na památku roztomilé čertíky. I hodinu tělesné výchovy naplnilo blekotání čertů a ladnost andělů, kteří se v tělocvičně usilovně snažili zatopit pod pekelným kotlem, doručit čertovskou poštu nebo vypátrat dárky pro hodné děti. Dopoledne uteklo, jako když čert prchá před svěcenou vody. Jen ten oslavenec se nakonec nedostavil.

Mgr. Ludmila Volná, Mgr. Tereza Pethsová