Okresní finále v minifotbale

Osmým místem v okrese Opava se prezentoval náš fotbalový tým složený ze starších žáků vyššího stupně, který postoupil z okrskového kola a následně se zúčastnil finále okresního. Obě tato kola se konala na umělé trávě v Kylešovicích a náš výběr se v těchto dvou turnajích prezentoval ne zcela vyrovnanými výkony. Okrskové kolo proběhlo ve čtvrtek 18. dubna a los nám do skupiny přidělil ZŠ Kravaře, ZŠ Opava – Mařádkova a ZŠ Slavkov. Hned v prvním zápase jsme narazili na dobře hrající tým Kravař, se kterým jsme po remíze 0:0 došli až k pokutovým kopům. Ty jsme zvládli lépe my a připsali si tak do tabulky dva body, jeden za remízu a druhý za výhru v penaltovém rozstřelu. Druhý zápas se ZŠ Opava – Mařádkova jsme měli pevně ve své režii, a i když jsme jeho průběh těsně před koncem lehce zdramatizovali obdrženým gólem, dotáhli jsme jej do vítězného konce 2:1 a připsali si tak první 3 body do tabulky. V posledním zápase jsme narazili na zatím neporažený Slavkov. Od první minuty bylo cítit, že oba týmy hrají o postup ze základní skupiny a nechtějí udělat chybu. Šance i držení míče byly v tomto utkání na naší straně, ale gól, stejně jako v našem prvním utkání, nepadl, a o postupujícím do okresního finále rozhodly až pokutové kopy, které opět vyzněly v náš prospěch.

Pondělní okresní finále, do kterého se zapojilo 8 nejlepších týmů ze základních skupin, se neslo trošku v jiném duchu a na úspěšný čtvrtek jsme nenavázali. Turnaj hodně ovlivnil první zápas, ve kterém jsme jasně přehrávali Bolatice a vytvořili si řadu gólových šancí. Nedokázali jsme je však proměnit a otřepané nedáš, dostaneš, se potvrdilo i dnes. Bolatice první střelou z brejku na konci zápasu rozhodly o první prohře ve skupině 1:0. Nešťastný první zápas nás hodně rozhodil a další dva zápasy ve skupině jsme také prohráli, nejprve ze ZŠ Boženy Němcové 2:0 a s vítězem celého turnaje ze ZŠ Englišova 3:0. Nezvládli jsme nakonec ani zápas o 7. a 8. místo, který jsme prohráli se ZŠ Kylešovice 4:0 a obsadili tak 8. příčku v okrese Opava. I přes neúspěch v okresním finále jsme předvedli hezké zápasy jak v základní, tak okresní skupině a našemu družstvu děkuji za reprezentaci školy.

Sestava ZŠ Neplachovice: František Pavelek, Matěj Dehner, Ondřej Čapek, Jakub Šmarda, Matěj Vrbický, Albert Vávra, David Pietroň, Mikuláš Serdel a Petr Šafařík

Mgr. Jakub Machel