Miniprojekt „Knihovna a já“

Pro žáky 6. A a 6. B jsme v rámci mezipředmětových vztahů uskutečnili miniprojekt, který jsme nazvali Knihovna a já. Ve školní knihovně si děti zopakovaly, podle jakých hledisek se třídí knihy, vyhledaly zajímavě ilustrované knihy a ve výtvarné výchově se pokusily překreslit vybranou ilustraci. Formou prezentace se seznámily s významnými českými ilustrátory dětských knih. Završením projektu byla návštěva Místní knihovny Pavla Křížkovského v Holasovicích, kde se žákům věnovala s velkým nasazením paní Helena Dehnerová, vedoucí knihovny. Představila knižní novinky, seznámila žáky s chodem knihovny a s různými akcemi – s pořádáním workshopů, soutěží, výstav. Někteří žáci (hlavně dojíždějící z Brumovic), byli v holasovické knihovně poprvé. Děti odcházely plny dojmů a řada z nich i s čerstvým čtenářským průkazem.

Mgr. Renata Schreierová