2. místo v krajském finále a senzační postup na republikové finále ve sportovní gymnastice

Nádherné výsledky mají za sebou naše gymnastky v kategorii starších děvčat. Postupně se svými výkony procvičily až k nejvyšší metě, a to i přes organizační nesnáze, které se nakonec zvládlo překonat. Okresní finále se konalo v době lyžařského kurzu a účast děvčat na závodě zachránila paní vychovatelka Košinarová, která je doprovodila na ZŠ Šrámkova v Opavě. V okresním finále jsme obsadili dvě kategorie, v družstvu mladších děvčat se představila Veronika Šebelová, Aneta Keleová, Marie Šafaříková a Markéta Ambrůzová. Deváté místo sice není úspěchem, ale ztráta na lepší pozice nebyla příliš velká a děvčata alespoň nasbírala zkušenosti pro další ročníky. Družstvo starších děvčat si vedlo podstatně lépe. Své sestavy skvěle zvládly Vendula Silberová a Kristýna Silberová, které byly pod vedením paní Drahomíry Špičkové na závod výborně připraveny a neméně dobře si vedly Nela Hřivnáčová a Aneta Holíková. Body nasbírané na prostných, hrazdě a také při přeskoku vystačily na krásné 2. místo, těsně za ZŠ Kylešovice. Krásný výsledek družstva okořenila Vendula Silberová 1. místem mezi jednotlivci.
O možnosti postoupit v kategorii starších děvčat na krajské finále z 2. místa do Frýdku-Místku jsme se dozvěděli v předvečer závodu a snaha, kterou jsme při zajištění startu vynaložili s paní ředitelkou a paní trenérkou Špičkovou, společně s pochopením rodičů, nakonec přinesla své ovoce a v úterý 19. 3. jsme mohli brzkým ranním vlakem vyrazit směrem na Beskydy. Děvčata opět soutěžila na prostných, hrazdě a přeskoku a jejich snažení přineslo krásné 2. místo i v krajském finále, což je sám o sobě úžasný a nečekaný výsledek. Za zmínku určitě také stojí 3. místo Venduly Silberové v kategorii jednotlivců.
Nadšení a snaha našich děvčat druhým místem v krajském finále nekončí a odměnou za jejich výkon je postup na republikové finále, které se uskuteční v sobotu 6. 4. v Praze. Velké uznání za tento výsledek patří hlavně družstvu našich děvčat, ale také paní trenérce Špičkové, která má na našem umístění velký podíl a také paní ředitelce za vstřícnost, která byla při nelehké organizaci zapotřebí. Děvčatům ještě jednou gratuluji a doufám, že si republikové finále pořádně užijí.

Mgr. Jakub Machel

Video ze závodu:

https://youtu.be/K6d6SGHDpIM