Mrazík na jaře

Většinou nás moc nepotěší, když nás ještě v březnu potrápí mrazík. Ovšem žáci sedmého ročníku a jejich vyučující byli nadšení, že je 8. března Mrazík navštívil. Samozřejmě, že Mrazík s velkým M – muzikálové představení Slezského divadla v Opavě. Sedmáci jsou již zkušení návštěvníci divadelních představení, ví, jak se mají obléci a jak se v divadle chovat. Během představení jsme se pokoušeli dopátrat, kolik účinkujících se vystřídalo na jevišti – sólisté opery, členové pěveckého sboru, členové baletu, děti z divadelního kroužku – bylo to přes čtyřicet osob. Ve škole jsme si ještě připomněli, že pod jevištěm hrál divadelní orchestr s dirigentem, určitě byl přítomen režisér, kostymérky, maskérky, osvětlovači, zvukař, rekvizitátoři, paní uvaděčky a šatnářky… Myslím, že součet všech se bude blížit ke stovce. A ti všichni byli během představení jen  a jen pro nás. Děkujeme vám! Snad vás náš potlesk potěšil.

Mgr. Blažena Wertichová