Atletický čtyřboj

Další sportovní soutěží, které se naši žáci během května zúčastnili, byl atletický čtyřboj. Opět se konal na Tyršově stadionu v Opavě. Zúčastněné školy musely nejprve zaslat výkony žáků z hodin tělesné výchovy nebo z již uskutečněných soutěží. Na  základě těchto výsledků bylo vybráno 12 nejlepších škol okresu, které se zúčastnily okresního finále. Do přímého souboje mohla naše škola vyslat všechna 4 družstva, a tak jsme měli kompletní zastoupení v kategoriích mladších i starších žáků. V rámci atletického čtyřboje se závodu účastní pětičlenné družstvo, jehož závodníci absolvují 4 vybrané disciplíny. Pro všechny mladší žáky je povinný běh na 60 metrů, hod kriketovým míčkem, vytrvalostní běh a volí si mezi skokem dalekým nebo skokem vysokým, starší žáci mají navíc jako alternativu k hodu míčkem také vrh koulí.
Mladší žáci měli atletický program naplánován na pondělí 9. května 2022. Mladší dívky v sestavě Edita Stavařová, Natálie Gregořicová, Natálie Nováčková, Amálie Ťapťuchová a Tamara Marethová obsadily v celkovém součtu 9. místo z 13 družstev. Skvělý výkon předvedla Edita Stavařová, která obsadila 7. místo mezi 68 závodnicemi. Mladší chlapci si vedli o něco lépe a tým ve složení Albert Vávra, Matěj Vrbický, Matěj Dehner, Jakub Šmarda a David Pietroň obsadil 7. místo mezi 13 družstvy. Skvělými individuálními výkony se blýskl Albert Vávra na 7. místě a Jakub Šmarda na 15. místě mezi 69 závodníky.
Starší žáci se do sportovních bojů pustili v pátek 20. května. I přes nevydařený vytrvalostní běh vybojovaly starší žákyně velmi pěkné 6. místo z 14 škol. Školu reprezentovala Aneta Keleová, Veronika Šebelová, Nikola Voženílková, Kateřina Kořistková a Markéta Ambrůzová. Za pozornost jistě stojí 9. místo Nikoly Voženílkové v konkurenci 68 závodnic. Starším chlapcům se vedlo nejhůře z našich 4 družstev a tým ve složení Jakub Malý, Vendelín Dluhoš, Jan Hroch, Radek Lubeník a Michal Šrek obsadil předposlední pozici mezi 14 družstvy. Nejlepší umístění si 21. místem mezi 69 závodníky připsal Jakub Malý.
Přestože se školní soutěže zvolna dostávají zpátky do zaběhaných kolejí a sportovní akce se konečně po dlouhé odmlce probudily, naši žáci se do prvních závodů pustili s obrovským elánem. Během měsíce května dali žáci, zejména výsledky v atletickém Poháru rozhlasu, o naší škole hlasitě vědět a dokázali se na závody připravit i v našich ztížených podmínkách. Věřím, že nám naše sportovní nadšení vydrží i nadále a hned po prázdninách budeme opět šlapat opavským školám na záda.