MTB CROSS na Stříbrném jezeře

Velmi úspěšný závod mají za sebou naši žáci, kteří se účastnili, pro naši školu již tradičního, MTB Crossu. Závod se opět konal v okolí Stříbrného jezera. V zatím rekordní konkurenci 364 žáků z ostatních základních škol předvedli skvělé výkony a mimo krásná umístění v prvních desítkách si také pět našich cyklistů dojelo pro stupně vítězů.
Hned v první námi obsazené kategorii děvčat narozených v roce 2013 a 2014 předvedla parádní jízdu Justýna Agelová a mohla se tak radovat z prvního místa. Na její úspěch hned navázal Jakub Kořistka, který suverénně ovládl kategorii chlapců ročníku 2011 a 2012 a také Tobiáš Agel, který si ve stejné kategorii dojel pro 3. místo. Další medailové umístění si připsala Veronika Smoleňová, která v kategorii děvčat 2009 a 2010 dojela na krásném 2. místě. Třešničkou na dortu byla skvělá jízda Nikoly Voženílkové, která ovládla nejstarší kategorii děvčat a dojela si pro naši pátou medaili. Perfektní závod zajeli také Matěj Vrbický a Oliver Bucháček, kteří v nejvíce obsazené kategorii chlapců ročníku 2009 zajeli v konkurenci 40 závodníků krásné 5. a 6. místo. Stupně vítězů jim tak zřejmě unikli hlavně proto, že startovali z poslední řady a během dvou okruhů se tak propracovali až těsně za medailová umístění. Školu dále reprezentovali Eva Bieliková, Teodora Marethová, Kateřina Matýsková, Jakub Vašica, Markéta Matýsková, Pavel Burget, Viktor Matýsek, David Pietroň a Viktorie Švachová. Z nich si ještě umístění v nejlepší desítce v přibližně dvacetičlenných startovních listinách připsala Eva Bieliková na 9. místě a Kateřina Matýsková na 7. místě.
Všem našim žákům děkuji za úspěšnou reprezentaci školy a gratuluji ke skvělým výkonům, které na závodech předvedli. Poděkování také patří rodičům, kteří pomohli s přepravou dětí na závod, zejména panu Kořistkovi, který nás na závody doprovodil a také těm, kteří nás přišli na závody podpořit.

Mgr. Jakub Machel