MTBCross na Stříbrném jezeře

Ve čtvrtek 27. 9. se konal v Opavě na Stříbrném jezeře závod v MTBCrossu, který si nenechali ujít milovníci horských kol z řad žáků naší školy. Celkem 15 závodníků vyrazilo v 8 hodin ráno po cyklostezce do Opavy směrem k začátku závodu. Skvělé počasí a klasicky velmi dobrá trať, kterou chystají Sportovní kurzy pod vedením Jana Krejčíře, přímo vybízela ke sportovním výkonům na hranici možností. Ve velké konkurenci přibližně 240 závodníků různých kategorií si naši žáci nevedli špatně, i když medailovou radost si užil pouze Jan Rys, který závod své kategorie dokončil na 2. místě. Průměrně se naši žáci umisťovali kolem 10. místa v konkurenci 20 – 30 startujících. Na závěr sportovního dne se ještě jely smíšené štafety, ve kterých musela být zastoupena minimálně jedna dívka. Jednu ze štafet doplnila naše jediná slečna, a to Petra Rysová, start druhé štafety zachránila maminka Jakuba Dobřeckého, které bych touto cestou rád poděkoval nejen za účast v závodě, ale také za pomoc při organizaci a spolupráci během celého dne. I přesto, že medaili získal pouze Jan Rys, MTBCross opět nezklamal a naplnil to nejdůležitější. Všichni jsme si užili krásný a pohodový den v přírodě a ještě jsme u toho stihli našlapat na kole něco kolem 25 km.
Naši školu reprezentovali: Petra Rysová, Jan Rys, Richard Quis, Alexandr Jurko, Jakub Dobřecký, Filip Herber, David Říčný, Matěj Schoppik, Tadeáš Bajtek, Filip Kaděra, Jakub Malý, Patrik Snášel, Šimon Hloušek, Ondřej Botzián a Petr Matýsek.

Mgr. Jakub Machel

Video ze závodu:

https://youtu.be/sk-Mvih_Boc