Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Muzeum Slezský venkov v Holasovicích

V průběhu měsíce června se žáci 8. třídy vydali na velmi zajímavou prohlídku muzea Slezský venkov v Holasovicích, které se nachází v těsné blízkosti naší školy. Během prohlídky jsme se mohli seznámit s velice bohatou a rozmanitou sbírkou z naší, ne tak vzdálené, historie. Přesto, že od doby, kdy se vystavené exponáty plně užívaly, neuplynulo až tolik let, lze si jen těžko v dnešní pokrokové době představit, že by takto vypadala běžná domácnost nebo se v praxi využila technika či některé pracovní nástroje, které si žáci mohli osahat nebo vyzkoušet. Návštěva muzea nabídla nevšední pohled do minulosti a přinesla spoustu zajímavých informací o životě na venkově, který zažili ještě naši prarodiče.

Mgr. Jakub Machel