Na Ladu máš náladu podruhé

Animační program tohoto názvu byl zajištěn také pro žáky 7. ročníku. Již ve škole jsme se naladili na Ladu tím, že jsme si vzpomněli na podzimní slohovou práci o uměleckém díle, ve které žáci popisovali atmosféru Ladových obrazů. Ve výtvarné výchově si každý žák vylosoval obrázek a pokusil se napodobit ladovský styl kreslení. Umělecky naladěni jsme se těšili na příjemný jarní výlet do rozkvetlé Opavy. Ale příroda byla jiného mínění. Ve středu 19. dubna jsme po probuzení všichni nevěřili vlastním očím. Přes okna zafoukaná sněhem nebylo vidět a výkonem hodným obdivu bylo dostat se jen do školy. Ale sedmáci se jen tak něčeho nezaleknou. Zdolali jsme sněhovou fujavici, mokrý sníh i obří kaluže u přechodů. V milém prostředí Domu umění jsme si užili animaci s paní Danielou a odnesli si placku na památku. Určitě budeme na tento nevšední výlet dlouho vzpomínat.

                                                                                                                                Mgr. Blažena Wertichová