Na Ladu máš náladu

Takto se nazývá animační program v Domě umění v Opavě, který doprovází výstavu obrazů Josefa Lady. Ve středu 29. března si udělali náladu na Ladu žáci 8. třídy. Osmáky můžeme označit již za „znalce“ přes výtvarné umění, protože v Domě umění jsou jako doma. V minulých letech navštívili výstavu obrazů španělských malířů, díla Andyho Warhola, výstavy o Lucemburcích nebo o pravěkých zvířatech. Animátorka Lenka Přibylová, která má vždy připravené zajímavé činnosti, vítala naše žáky jako „staré známé“. Osmáci si bez problémů poradili s úkoly – domyslet příběh podle prvního a posledního obrázku, najít namalovaného živočicha nebo „vstoupit“ do obrazu Josefa Lady. Na památku si všichni odnesli originální placku s vlastnoručně namalovaným obrázkem.

                                                                                                                  Mgr. Blažena Wertichová