Národní i Evropský certifikát

Naši žáci se již pár let úspěšně zapojují do mezinárodní spolupráce v rámci eTwinningových projektů. I ten poslední rok byl pro naši školu velmi přínosný. Na projektu eTraveling se podíleli žáci z 5. až 7. třídy a spolupracovali se školou ze Slovenska a z České republiky ve svém volném čase, protože projekt byl náplní zájmového kroužku, který se věnuje eTwinningu. Tento projekt získal nejprve národní certifikát kvality, který se uděluje na základě předem stanovených kritérií Centrálním podpůrným střediskem pro eTwinning v České republice. Poté mu byl udělen i Evropský certifikát kvality, který je důkazem, že projekt dosahuje evropských standardů.
Velmi si vážím práce žáků, protože jsme téměř celý projekt tvořili v době distanční výuky. Pravidelně jsme se scházeli přes Meet, diskutovali, vymýšleli aktivity, plnili úkoly, a především plnili náš plán. Jen díky nadšení a výborné spolupráci všech zapojených se nám podařilo projekt dotáhnout do zdárného konce.
Získání těchto dvou ocenění je pro nás ukázkou toho, že i v této době mají nejen žáci ale i učitelé chuť posouvat své možnosti a stále se věnovat tomu, co je baví a naplňuje.

I v letošním školním roce se naše škola zapojuje do dalších projektů, držte nám palce, ať se nám daří i tentokrát.

Mgr. et Mgr. Klára Střížová