Naučná stezka Bílá Opava

Na společný výlet do Jeseníků vyrazili naši žáci 6. a 8. třídy v předposledním týdnu letošního školního roku. Našim cílem byla naučná stezka Bílá Opava a nejvyšší vrchol Moravy, Praděd. Do Karlovy Studánky jsme dorazili ráno a přivítaly nás první paprsky slunečného dne a krásná atmosféra lázeňského městečka. Po prohlídce centra jsme vyrazili směrem k naučné stezce Bílá Opava, po cestě jsme ještě stihli ochutnat jeden z léčivých pramenů, který v Karlově Studánce vyvěrá. Po cestě vzhůru jsme museli překonat dřevěné lávky, žebříky a náročný terén, který celou stezku lemuje. Po výstupu na Barborku jsme se usadili k zaslouženému odpočinku a dali si oběd. Poslední výstup k nejvyššímu bodu jsme zvládli v pohodě a díky krásnému počasí se nám naskytly nádherné výhledy na okolní kopce. Někteří z nás se dokonce nechali vyvést výtahem na rozhlednu, aby mohli okolí ještě lépe prozkoumat. Po dostatečném nasání okolních přírodních krás jsme sešli na Ovčárnu k autobusu a utahaní se vydali na cestu zpět k domovu. Žáky na túře doprovázel pan učitel Hnilica, Vašinka, Machel a paní učitelka Schreierová.

Za 6. a 8. třídu Mgr. Jakub Machel