Naučná stezka Hvozdnice a Otická sopka

V neděli 26. 3. 2017 jsme s turistickým kroužkem vyrazili prozkoumat krásy jednoho z posledních lužních lesů v Moravskoslezském kraji. Pomocí MHD jsme se přesunuli na nejbližší možnou zastávku do Slavkova k východisku naší cesty, kterou byl Štáblovický mlýn. Trasa naší 11,5 km dlouhé túry nás provedla kolem toku říčky Hvozdnice, kolem níž se právě probouzí jaro a pozvolna kvetou první sasanky a plicníky. Po cestě jsme postupně navštívili rybníky Slavkovský, Vrbovec a Jankův a těšili se na zastávku a opékání párků, které nás čekalo na Otické sopce. Zprvu nejistá předpověď se nakonec proměnila v teplý slunečný den a slunečnou přestávku na Otické sopce jsme si náramně užili. Po pěším přesunu do Opavy jsme ještě stihli s 22 turisty, kteří na výlet vyrazili, navštívit výjimečně zpřístupněnou věž římskokatolického kostela sv. Hedviky a pokochat se pohledem na střechy opavských stavení.

V závěru bych chtěl poděkovat panu Cekotovi za poskytnutí fotografií z nedělního příjemného dne.

Mgr. Jakub Machel

Další fotografie z výletu najdete pod odkazem:

https://plus.google.com/u/0/104946829186953218097