Návštěva hasičské zbrojnice v Neplachovicích

Jednoho teplého zářijového dne navštívili žáci druhých tříd hasičskou zbrojnici v Neplachovicích. Sbor dobrovolných hasičů nachystal pro děti opravdu zážitkové hašení.  Pan Čech dětem vysvětlil a ukázal, jak se pracuje s požární hadicí. Každý druháček měl možnost si vyzkoušet hašení požáru na cvičném domečku. Děti se také dozvěděly, k čemu slouží požární hydrant a jak to vůbec celé funguje. Udržet hadici s proudící vodou, už nebylo tak snadné. A jak se hasilo dříve?  Nic po ruce nebylo, jen kbelík a lidé z vesnice. I takové hašení si druháčci vyzkoušeli. Toužebné přání – stát se hasičem alespoň na malou chvíli, se všem dětem splnilo.

Mgr. Hana Grigorová a Mgr. Ivana Kořistková