Návštěva knihovny v předvánočním čase

Na prosinec se těší jak dospělí, tak možná o kousek více děti. Nemohou se dočkat příchodu Mikuláše s andělem a čertem. Začíná krásné adventní období, peče se cukroví a těšíme se na příchod Ježíška. A co to vlastně advent je? Jaké tradice a zvyky k tomuto období patří? To vše jsme se podrobněji dozvěděli v místní knihovně v Holasovicích. Paní knihovnice nám vysvětlila proč a jaké by měly být barvy adventních svíček a jak se každé adventní neděli říká a co k danému období patří, proč se slaví svatý Mikuláš, jaký význam má Barborka a spoustu dalších zajímavostí. Děti mezi sebou soutěžily a pokoušely se najít správné odpovědi k danému tématu. Po vyhodnocení následovala výroba Mikuláše z papíru a poté odchod do družiny. Všem se povídání o vánočním čase moc líbilo.

Jana Lhotská