Návštěva knihovny

Příjemným zpestřením úterního vyučování byla návštěva Místní knihovny Pavla Křížkovského v Holasovicích. Sedmáci, hlavně ti z Brumovic a okolí, neměli možnost v loňském roce knihovnu navštívit kvůli pandemii, proto jsme se v rámci hodiny češtiny vypravili do knihovny společně. Vedoucí knihovny, paní Dehnerová, nás seznámila s historií budovy – tedy s rodným domem hudebního skladatele Pavla Křížkovského, vysvětlila, jak se orientovat při vyhledávání knih, ukázala nám různé novinky, upozornila na možnost vypůjčit si stolní hry. Děti se dozvěděly, že si mohou v knihovně nejen půjčit knihy, ale trávit tu i volný čas – zahrát si hry, pracovat na počítači nebo si jen prohlížet knížky. Také mohou přijít na tvůrčí dílny, které knihovna často pořádá. Krásné prostředí knihovny nás zaujalo natolik, že se nám vůbec nechtělo zpátky do školy. Věřím, že po návštěvě přibude několik nových čtenářů.

Mgr. Renata Schreierová